לאזור התוכן הראשי
פתיחת סרגל נגישות
cities map יהודה אפרת ביתר עילית בית ישראל הר אדר הר חברון מגילות מעלה אדומים קרית ארבע אין קישור

אודותינו

איגוד ערים לאיכות הסביבה יהודה הוקם ב- 1996 ע"י 8 רשויות מקומיות באזור יהודה, צפון ים המלח, והרי ירושלים. מטרתו לפעול למען איכות הסביבה באזור. הרשויות החברות באיגוד הן: מועצה מקומית אפרתה, עיריית ביתר עלית, מועצה מקומית הר אדר, מועצה מקומית קריית ארבע, מועצה אזורית גוש עציון, מועצה אזורית הר חברון, מועצה אזורית מגילות, עיריית מעלה אדומים.

פרטים ליצירת קשר: גבעת המייסדים, מעלה אדומים 90610, טל-פקס: 02-5900090/41.

דוא"ל:  yehuda@enviosh.org.il

 

 

האיגוד מטפל באזורי התעשייה בשטח הרשויות. הטיפול מתבצע בשני אופנים: ביקורת על מפעלים קיימים, מתן רישיונות עסק, ותכנון והקמה של אזורי תעשייה חדשים.

 

האיגוד מעורב בנושא הטיפול בביוב, ובהקמת מכוני טיהור שפכים אזוריים ומקומיים. באיגוד ממוקמים מספר אתרי סילוק פסולת גדולים ועשרות רבות של אתרי פסולת קטנים, רובם אינם מוסדרים. טיפול מוסדר באתרי הפסולת הוא יעד חשוב למניעת מפגעים סביבתיים ותברואתיים. האיגוד לוקח חלק בניהול ובפיקוח על אתרי הפסולת, ופועל לסגירה ושיקום של האתרים הפיראטיים. כמו כן האיגוד שותף בתכנון אתרים חדשים. האיגוד עוסק בהסדרת אחסונם של חומרים מסוכנים ומניעת מפגעים צפויים בתחומי המפעלים.

 

האיגוד עוסק בסיוע ובמניעה של מפגעי זבובים ויתושים. סקר מקיף לגילוי מקורות ואפשרויות הדברתו של זבוב החול, נמצא בעיצומו.

האיגוד עורך סקרים בנושאים שיש להם השפעות על הסביבה כגון: סקר קרינה ואנטנות לתקשורת סלולארית, סקר אתרי פסולת, סקר מחצבות, סקר שפכים ועוד. הסקרים מתעדכנים מעת לעת ונושאים חדשים ממלאים את מאגרי המידע אודות מפגעים בשטח האיגוד.

 

האיגוד נותן שירותי יעוץ, בדיקה ופיקוח בנושא גז הרדון.

האיגוד עוסק בניטור מטרדי רעש ומניעתם.

מספר רפתות נמצאות בטיפול האיגוד למזעור הנזקים הסביבתיים.

מתכנן האיגוד משתתף כמשקיף קבוע בדיוני וועדת התכנון העליונה (הועדה מחוזית של איו"ש), ובוועדות המשנה שלה. האיגוד נותן יעוץ והנחיות בהכנתן של תוכניות אזוריות, ומשתתף בעריכת הנחיות לתסקירי השפעה על הסביבה לפרויקטים באזור.

 

האיגוד יוזם ומעודד גיבוש של קבוצות "אכפתניקים" לאיכות הסביבה בקרב התושבים. אנו מאמינים שהחינוך לאיכות סביבה מתחיל בגיל הרך, ולכן שמים דגש על ארגון ימי עיון והשתלמויות לגננות ולאנשי חינוך. כמו כן אנו מעורבים בהפקה של חומרי לימוד והסברה למוסדות חינוך ולציבור הרחב.

לאיגוד מספר חוקי עזר, שמטרתם מניעת מפגעים סביבתיים.